WITAMY W GRUPIE II "Wróbelki"

bird flying animated 1

Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze
marzec

Wydarzenia grupowe

•12.03.21- Dzień matematyki
•18.03.21- Międzynarodowy Dzień Słońc
•21.03.21- Pierwszy Dzień Wiosny
•22.03.21- Światowy Dzień Wody
•Udział w VII edycji Ogólnopolskiego programu: Uczymy Dzieci Programować

Temat kompleksowy: „Mali odkrywcy”- realizacja 01.03-.05.03.2021

•    Poznanie nowej wartości „dociekliwość”
•    Rozwijanie koncentracji uwagi i słuchania ze zrozumieniem
•    Poznanie narządów zmysłów
•    Poszerzenie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu
•    Rozwijanie spostrzegawczości i myślenia przyczynowo- skutkowego oraz umiejętności formułowania wniosków

Temat kompleksowy: „Nadchodzi wiosna”- realizacja 08.03 - 19.03.2021

•    Kształtowanie umiejętności oceny zachowania bohaterów literackich
•    Poznanie zjawisk zwiastujących zmianę pory roku
•    Rozwijanie pamięci słuchowej, ruchowej i wzrokowej
•    Rozwijanie poczucia rytmu
•    Rozwijanie motoryki małej i precyzyjnych ruchów rąk
•    Poznanie cech krajobrazu wiejskiego i zwierząt żyjących na w
•    Doskonalenie umiejętności klasyfikacji ze względu na jedną cechę

Temat kompleksowy: „Święta Wielkanocne tuż, tuż”- realizacja 22.03 - 31.03.2021

•    Poznanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi
•    Poznanie zasad konstruowania prostych gier matematycznych
•    Rozwijanie sprawności fizycznej
•    Poszerzenie doświadczeń plastycznych
•    Budzenie zainteresowania otaczającym światem
•    Doskonalenie umiejętności przeliczania i myślenia logicznego

Język angielski

I tydzień - Zabawy przy piosence „5 fat sausages”. Zabawy z książeczką interaktywną "Spot's birthday party"
II tydzień - Ćwiczenia fonetyczne. Zabawa "What's missing" utrwalająca słownictwo. Polecenia typu „go to...”
III tydzień - Zabawy przy piosence „I'm a little snowman”.
IV tydzień - Zabawy przy piosence „Ring of roses”. Rysunek ze słuchu.

Wydarzenia lutowe.

W lutym grupa „Wróbelki” bawiła się na urodzinach Kuby i Emilki. Jubilaci otrzymali dyplomy i albumy z rysunkami każdego dziecka z grupy.

Celebrowaliśmy Dzień Kota, czytając ciekawostki na temat kotów, poznając ich rasy, zwyczaje i budowę anatomiczną.

Mieliśmy dużo zabawy podczas wykonywania prac plastycznych: Środki lokomocji, Wulkan, Żywioły, Wróbelki u okulisty, Pingwiny, Pan Kot, Maski karnawałowe, Podróże na lądzie, wodzie, w powietrzu i pod wodą.

Wykonywaliśmy eksperymenty na śniegu, sprawdzaliśmy stany skupienia wody, zjeżdżaliśmy na jabłuszkach, obrzucaliśmy się śniegiem i ogólnie rzecz biorąc korzystaliśmy ze śniegu ile tylko można, bo nie wiadomo kiedy trafi się jeszcze taka piękna zima.

Poznaliśmy monety i banknoty, tańczyliśmy do afrykańskich rytmów, wykonaliśmy instrumenty strunowe i graliśmy na nich, poznaliśmy takie zawody jak: płetwonurek, ogrodnik, okulista.

Zrealizowaliśmy projekt „Okulista”, podczas którego dzieci nie tylko poznały pracę okulisty, ale zwróciły uwagę na swoje ciało; kolor oczu i włosów, dobór pasującego do twarzy kształtu oprawki okularów. Dzieci sprawdzały swój wzrok, spróbowały swoich sił w chodzeniu bez udziału wzroku i próbowały poznać wyłącznie po dotyku jaki przedmiot został przed nimi postawiony.

Przedszkolaki wiedzą, jak ważna jest woda i dlaczego należy oszczędzać ją w łazience. Poznały jej właściwości. W kąciku przyrody hodujemy na gazie fasolkę i codziennie obserwujemy jej wzrost, jak pije wodę.

W zabawach dydaktycznych poznaliśmy wybrane zwierzęta zamieszkujące Afrykę. Z podróży egzotycznej przywieźliśmy tropikalne owoce i rozpoznawaliśmy ich smaki. Nauczyliśmy się zabawy do piosenki: „Płyną statki z bananami”.

W Dniu Dinozaura cofnęliśmy się o 237 milionów lat, do czasów, w których żyły dinozaury. Wiemy, który dinozaur to diplodocus, a który to stegozaur. Układaliśmy „obrazkowe sudoku”, „memory”, „rytmy dinozaurowe”. Nie zabrakło robota Ozobota, któremu kolorami zaprogramowaliśmy trasę. zdjęcia w galerii